Igapäevaelu halvavad peavalud, krooniline migreen

Olen teismelisest saati kannatanud peavalude käes. Aastatega läksid hood tihedamaks ja valu kangemaks. Käisin igal pool abi otsimas - neuroloogi, silmaarsti, massööri, kiropraktiku, füsioterapeudi, nõelravi, homöopaadi ja lausa nõia juures. Mitte miski ei aidanud ja lõpuks jäin pea et voodihaigeks. Iga vale liigutus vallandas järjekordse valuhoo. Pea keeramine või kallutus, koti kandmine, kummardamine või isegi köhatus oli käivituseks. Valust tekkisid halvavad migreenid, mis võisid kesta nädalate kaupa. Pinge ei olnud ainult peas ja kuklas, vaid ka õlgades ja terves seljas. Üks pidev näriv ja põletav piin, nii öösel kui päeval. Tee mis tahad, mitte kuskilt abi ei saanud. Mõned spetsialistid arvasid, et mõtlen välja või kujutan endale ette, kuna olin juba aastaid käinud ravi otsimas, aga mitte mingid tabletikuurid või raviprotseduurid ei aidanud. Elu ei tundunud enam elamist väärt.

Järjekordselt uurides, mis ometi võib minuga valesti olla, sattusin lõpuks ravimassöör Kuldar Viikma juurde. Mäletan, et hind tundus mulle kallis, kuid täna olen ma ütlemata tänulik, et otsustasin proovida. Ta uuris põhjalikult minu lihaste tasakaalu ja müofastsiaalseid pingeid ning nägi, kus ja milles võis olla probleem. Meie esimesed raviseansid ei olnud minu jaoks kerged. Kogesin, et alguses võis valu hullemaks minna, kuid tasa ja targu ilmusid esimesid märgid paremuse poole. Teatud liigutused, mis varem silme eest mustaks lõid, kannatas kergemini läbi viia. Peatselt sain juba hakata asju tõstma ja pead liigutama, ilma et oleks vallandunud valuhoog. Samuti kodused harjutused aitasid omakorda lihaseid tugevdada ja tasakaalustada.

Kõik see aitas minu seisundi paranemisele niivõrd hästi kaasa, et sain vaikselt tagasi tavapärasesse ellu. Tänaseks tean, et aastatega kannatatud peavaludest oli mul tekkinud krooniline migreen, tüsistusena. Selle all kannatan siiamaani, kuid ei anna võrrelda, mis seisus olen ma täna ja mis seisus olin toona. Tänu Kuldarile sain oma elukvaliteedi tagasi ja jään talle lõpmatuseni tänulikuks.

Kärli Maria, 37


Siin on üks, eelnevaga võrreldes siiski oluliselt kergemal kujul esinenud, sarnast probleemi käsitlev kliendilugu: Aastaid esinenud pingepeavalu, aeg-ajalt migreenihood - naine 32

Kliendilood ja tagasiside