Alaseljavalu, mitu aastat tarvitanud valuvaigisteid - naine 49

Aastaid esinenud alaseljas valu, samuti jäikustunne, eriti hommikul ärgates. Valu tõttu oli ta juba mitu aastat pidanud regulaarselt valuvaigisteid tarvitama, mis lõpuks hakkasid magu ärritama. Kuid ilma nendeta oleks seljavalu olnud üsna talumatu. Nad katsetasid koos perearstiga erinevaid valuvaigisteid, püüdes leida selliseid, mis ei tekitaks maos nii palju ärritust.  

Ta oli elu jooksul teinud palju sellist tööd, mis koormas tugevalt alaselga. Samuti oli ta umbes kümme aastat tagasi libedaga kukkunud ristluu peale ning mõni aasta hiljem veel teinud läbi ka liiklusavarii, mis samuti traumeeris alaselga. Kõige selle tõttu olid tema alaseljalihased nii jäigad ja lühenenud, et seistes sirgete põlvedega ette painutades jäi sõrmeotste ja põranda vahele 24 cm. Normaalselt funktsioneeriv alaselg peaks sellise liigutuse juures muutuma kergelt kumeraks, kuid temal jäi see endiselt nõgusasse asendisse. Seisundi hindamisest üle jäänud aja keskendusingi eelkõige alaseljalihaste ning nendes paiknevate pingekollete lõõgastamisele.  

Nädala pärast uuesti vastuvõtule tulles ta näitas mulle esimese asjana, kuidas ta nüüd saab ette painutades sõrmed maha panna. Ta ütles, et valu on oluliselt vähem olnud, ning et ta oli vahepeal isegi kõik enda valuvaigistavad tabletid kellelegi ära andnud. Ta ei tahtnud neid enam näha. Nelja seansi järel ta arvas, et selg on juba nii palju paremaks läinud, et sellest piisabki.  

Ühe aasta möödudes tekkis tal siiski uuesti alaseljas valu. Ta oli vahepeal juba nii julgeks muutunud, et oli võtnud endale lisatöö, kuid see oli samuti selga koormav. Seekord tegime kokku viis seanssi. Kui me mõned aastad hiljem juhuslikult kohtusime, siis tagasiside küsimise peale kõlas vastus: „Mul ei ole enam midagi viga, ma olen terve nagu purikas.“ 

Kliendilood ja tagasiside