Ortopeediline massaaž

Viimased uudised:

Kodulehe sisu
Vastuvõtt jätkub uues kohas

Uudised ja teated

Müofastsiaalsete meridiaanide kursus
(12. mai 2010)

7.-9. maini toimus esmakordselt Eestis mujal maailmas erinevate terapeutide poolt kõrgelt hinnatud koolitus - Anatomy Trains: Myofascial Meridians for Therapists, mida juhendas James Earls Inglismaalt.

Fastsia on kogu meie keha läbiv ühtne sidekoeline võrgustik, mis ümbritseb nii lihaseid, luid kui ka siseorganeid. Eelkõige lihastega seotud fastsiakoe tähistamiseks kasutatakse terminit müofastsia.

Anatomy Trains kontseptsiooni looja on rahvusvaheliselt tuntud terapeut ja õpetaja Thomas Myers. Tema metoodika ühendab üksikud lihased funktsionaalseteks tervikuteks, n-ö müofastsiaalseteks meridiaanideks ehk liinideks, mis kulgevad katkematu fastsiavõrgustiku sees ning mõjutavad otseselt meie kehahoiakut ja liigutusmustreid. Kogu keha vaadeldakse terviklikult - ühes kehapiirkonnas eksisteeriv müofastsiaalne jäigastumine on tavaliselt täiesti valutu, kuid see võib esile kutsuda pingete ning valu tekkimist hoopis kuskil mujal meie kehas. Thomas Myers´i loodud kontseptsioon aitab paremini mõista meie kehahoiakus ja liigutusmustrites esinevate kõrvalekallete tekkemehanisme, mis omakorda võimaldab efektiivsemalt probleeme lahendada.

Müofastsiaalsete meridiaanide kursus põhjalikumalt.

Arhiiv

© Ravimassaaz.com | Terapeut | info@ravimassaaz.com +372 5664 4773 | Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinik, Madara 29, Tallinn
veebidisain