Ortopeediline massaaž

Viimased uudised:

Kodulehe sisu
Vastuvõtt jätkub uues kohas

Teraapia tutvustus

Minu poolt osutatava massaažiteraapia üks oluline komponent on süvakoemassaaž (ingl deep tissue massage). See koosneb peamiselt müofastsiaalse vabastamise tehnikatest, mida toetavad klassikalise massaaži võtted. Siia lisanduvad friktsioontehnikad ning erinevad meetodid trigerpunktide inaktiveerimiseks. Eelkõige avaldatakse mõju tugi-liikumiselundkonna ehk skeleti-lihassüsteemi pehmetele kudedele – lihased, kõõlused ja sidekirmed ehk fastsiad, samuti sidemed ehk ligamendid. Keskendutakse antud koestruktuuridest lähtuvate probleemide lahendamisele – kui esineb pingetunne, valu, jäikus, liikuvuse piiratus või muud iseloomulikud vaevused, kaasa arvatud vigastuste ja rühihäiretega seotud probleemid. Vaata müofastsiaalne jäigastumine

 

Müofastsiaalse vabastamise käigus tekitatakse vajalikus kohas lokaalne venitusefekt, mida hoitakse kuni jäigastunud fastsia lõõgastub ning seejärel liigutakse edasi. On olemas kaudne meetod, mis on suunatud pindmisematele fastsiatele, ja rohkem lihaste fastsiatele suunatud otsene meetod.


Lisaks eelnevale kasutan lihasenergiatehnikaid kogu lihase või lihasgrupi lõõgastamiseks, venitamiseks või aktiveerimiseks. Antud tehnikate puhul on vajalik lihaste pingutamine terapeudi juhendatud asendis ja suunas. Eesmärgiks on normaliseerida lihaste toonus ning tasakaalustada nende omavaheline koostöö – ülepinges ja lühenenud lihaste toonust langetatakse ja taastatakse nende normaalne pikkus ning alatalitlevate lihaste toonust/tööjõudlust tõstetakse. Koos sellega paraneb kehahoiak, liigeste liikuvus ehk paindlikkus ja liigutuste kvaliteet, väheneb sekundaarsete pingekollete ja vigastuste tekkimise oht. Lihaste düsbalanss ehk tasakaalutus on üks kõige sagedamini esinev tugi-liikumiselundkonna vaevuste põhjustaja.

Tugi-liikumiselundkonnale suunatud ravimassaaž eeldab ka selle seisundi hindamist – vaatluse, palpeerimise ehk komplemise ning liigesliikuvus- ja lihastestide abil. Kasutatakse ka erinevaid spetsiaalteste. Samuti esitatakse küsimusi igapäevaste tegevuste, liikumisharrastuste ning esinenud vigastuste või tervisehäirete kohta. Sel viisil selgitatakse välja lihaste funktsionaalse häire olemus ning probleemi võimalik põhjus. Vastavalt hindamise tulemustele kujuneb välja massaažiteraapia ülesehitus. Seisundi hindamine toimub ka jooksvalt massaažiteraapia käigus, et jälgida muutuste toimumist. Saadud informatsioon ja teraapia kulg dokumenteeritakse, tänu millele on terapeudil võimalik läbi viia põhjalikumat analüüsi ning oma tegevust paremini planeerida.

Vastavalt vajadusele annan samuti juhiseid, kuidas te kehaliste harjutuste abil ka ise saaksite ennast aidata.

 


Teraapiaga seonduvaid selgitusi

Trigerpunktideks nimetatakse ülitundlikke väikeseid sõlmekesi, mis asetsevad ülemääraselt pingestunud lihaskoes ning võivad tekitada müofastsiaalset valu.

Seljavaevuste korral on vajalik pöörata tähelepanu ka süvalihastele. Lisaks kõigele muule õpetan teile, kuidas neid saab tugevamaks treenida ning seeläbi ennetada võimalike probleemide tekkimist või taasteket tulevikus.

Peale massaaži on soovitatav juua vett. Sügavatoimelise massaaži käigus ja selle järgselt toimub kudedest intensiivne ainevahetusjääkide väljutamine vereringesse. Seetõttu võivad mõned kliendid peale esimesi seansse tunda peavalu ja väsimust. Suurem vedeliku kogus aitab vabanenud jääkainete hulga organismist neerude kaudu kiiremini välja viia ning seeläbi järelnähtusid leevendada. Vedeliku tarbimine on loomulikult soovitatav peale igasuguseid massaažiprotseduure.

Kliendi seisundi hindamine on vajalik ka selleks, et avastada võimalikke massaaži vastunäidustusi või jõuda selgusele vajaduses suunata klient mõne meditsiinispetsialisti poole.

© Ravimassaaz.com | Terapeut | info@ravimassaaz.com +372 5664 4773 | Lümfiteraapia ja Taastusravi Kliinik, Madara 29, Tallinn
veebidisain